Audio knippen en plakken
Er zijn zeer veel programma's te vinden om muziek in te maken en audio te editen. Sommige zijn heel erg duur, andere gratis, soms zijn het apps, programma's, maar tegenwoordig ook online. Één van die online gratis (iig voor een maand) programma's is Soundtrap. Hier kan je met je schoolaccounct een account aanmaken.
https://www.soundtrap.com/studio/
Wanneer je dit gedaan hebt zijn er een aantal stappen welke je moet nemen. LET OP!: het is handig om je bestand waarin je werkt regelmatig even op te slaan. Hierdoor gaat je werk niet verloren. Success!
Stap 1: Youtubefile --> mp3 downloaden
Het beste resultaat kun je bereiken door de karaokeversie van YouTube te downloaden. Hier kun je later de opgenomen zangstukjes onder plakken. Het geluid van een YouTubeVideo is te downloaden via deze site, in de grote zoekbalk plak je de URL (http://www.youtu.... enz), waarna je op download drukt. Als je download is geladen, kun je het bestand daadwerkelijk downloaden. Hij komt waarschijnlijk bij je downloads terecht.
Onthoud waar je alles opslaat, zo kun je het later nog makkelijk terug vinden wanneer je het moet importeren naar soundtrap
Ook de geluidsopnames van jou en je groepsgenoten dienen gedownload op je computer te staan. dit kan bijvoorbeeld om de bestanden via Drive te delen of bijvoorbeeld via WhatssApp en dan via de computer te delen:
Stap 2: Opnames youtube/groepsgenoten importeren
Log in op je soundtrap account.
Vervolgens klik je op Enter studio, hier kun je kiezen uit music of podcast. Kies voor het maken van een podcast! (ik weet het klinkt wat vreemd, maar doe het maar gewoon) Deze werkt namelijk net wat makkelijker.
Bij + Add new track en vervolgens op Import file (links onderin) kun je het karaokebestand en de ingezongen stukjes van jou en jouw groepsgenoten toevoegen.
Stap 3: Alles recht trekken
Je kan de geluidsbestanden (de gezongen stukjes) op maat knippen (dus de delen die je niet gebruikt er af halen) door de buitenkant van het bestand te verplaatsen/slepen)
Vervolgens kan je het stuk tekst op de juiste plek in de opname plaatsen. (luister hierbij naar het origineel)
Als laatste is het zeer belangrijk dat je de volumes recht trekt. hiermee bedoel ik dat alles in balans is. en dat er niet 1 iemand is wiens stem ineens heel hard is, terwijl de andere nauwelijks te verstaan zijn.
SLA HET BESTAND OP! zo kun je het later weer bewerken. dit kan bij Files (links bovenin) en Save as...)
Stap 4: Exporteren
Wanneer je alle vorige stappen hebt gezet, en je bent hier tevreden over, kun je het bestand opslaan als .Mp3. Dit noemen we ook wel exporteren. Dit staat links bovenin bij File --> Export, vervolgens kun je kiezen voor .mp3 Of .wav. .mp3 is een kleiner bestand (qua grootte), maar .wav heeft een betere geluidkwaliteit.
Dit bestand kun je delen met je groepsgenoten. Is alles goed? of moet er nog iets aan gebeuren?
eventuele feedback kun je nog toepassen, waarna je het bij je docent inlevert.
Stap 5: Inleveren
Lever je geluidsbestand in met Titel! via Google Classroom. In de beschrijving zet je nogmaals wie er allemaal aan de parodie heeft meegeholpen.